Vandekames 2019

Vandekames 2019: Vandekames Vermell

Pos Nom Dorsal Cat CatPos Club Temps
1 DAVID GUIMERA VILA 617 ABM 1 A.D. MAESTRAZGO-PORTELL TURISME 01:43:39
2 ELOY RIPOLLES CUARTERO 700 ABM 2 01:46:43
3 ION UBIDE IBARGUREN 655 ABM 3 01:48:53
4 Adrian Martin 707 S23M 1 01:50:05
5 QUIM OSETE BUSELLI 503 SM 1 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 01:50:13
6 Kike Guitierrez Toledo 744 VM 1 01:50:49
7 Roger Mirabet Bullida 743 S23M 2 01:53:22
8 Martí Moreno Prats 728 SM 2 01:55:58
9 VICTOR TRONCHO CASTANER 555 SM 3 A.D. MAESTRAZGO-PORTELL TURISME 01:56:27
10 Toni Diaz Alcala 604 SM 4 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 01:57:18
11 AGUSTI JANINI GONZALEZ 554 VM 2 ATE - CLUB ATLETISME TERRES DE L'EBRE 01:57:29
12 ALBERT NAVARRO OLIVE 697 SM 5 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 01:59:20
13 Bernat Planas Vives 741 VM 3 Club Xexcta Vecanoia 01:59:39
14 JORDI JULIA TORRES 670 SM 6 02:00:18
15 ALBERT MARTI FERRAN 549 VM 4 C.E. ALSSALA 02:00:58
16 Víctor Romeno Miranda 733 VM 5 02:01:12
17 RUBEN HERNANDEZ PELLICER 690 SM 7 CLUB ESP. L'ARENY 02:03:30
18 Albert Nievas García 710 SM 8 02:04:39
19 ANTONIO ESTIVALEZ PEREZ 594 S23M 3 CLUB RED*INK BAIX CAMP 02:04:45
20 IGOR ZUBELDIA 654 SM 9 02:04:49
21 ILLAN TOMAS GREGORIO 581 SM 10 C.A TRAIL ATLETES BAIX GAIA 02:05:59
22 PERE PINEL GARCIA 644 VM 6 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 02:06:18
23 LUIS VAZQUEZ GRILLO 637 VM 7 INDEPENDIENTE 02:06:18
24 JORDI RIERA FLORES 645 VM 8 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:06:28
25 JOAQUIM GASCON CASARES 535 SM 11 02:06:42
26 EDUARD RECASENS LEON 608 SM 12 C.A TRAIL ATLETES BAIX GAIA 02:07:20
27 ALBERT LINDEZ RIPOLL 669 MM 1 ASS.EXCTA. LA PICOSSA 02:07:42
28 JORDI CALLAU ANGUERA 653 VM 9 CLUB ESP. L'ARENY 02:08:18
29 SALVA RAMON GRAMUNTELL 528 MM 2 CLUB FILIRUN 02:08:26
30 Jordi Agustin Perez 735 SM 13 02:08:53
31 FRAN TORREGROSA CARMONA 508 SM 14 02:09:02
32 JOEL SOTO ESCODA 639 S23M 4 02:09:36
33 JOSEP GIBERT TARES 740 M+M 1 02:09:47
34 RAMON GARCIA-VALLAURE HERNANDEZ 663 MM 3 CLUB PENA GUARA 02:09:52
35 ORIOL GIBERT SOLE 520 JRM 1 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 02:10:49
36 ANTONIO JOSE VILLALBA TORRES 651 SM 15 02:10:53
37 MIGUEL MESTRES MARTINEZ 678 MM 4 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:11:04
38 DIEGO MELERO HERNANDEZ 527 SM 16 02:11:34
39 GARIKOITZ ARRILLAGA 504 VM 10 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 02:11:36
40 CARLOS BRITO NUESI 704 SM 17 02:11:36
41 Aleix Sabat├® Llechas 734 SM 18 La Vilella Baixa 02:11:51
42 EDURNE ZAZPE PEREZ DE ZIRIZA 705 ABF 1 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:12:39
43 JOSE MANUEL CAMACHO CABANAS 630 SM 19 02:12:51
44 JESUS BLESA MONTALBAN 538 VM 11 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 02:13:42
45 CARLOS RALLO FERRER 552 VM 12 CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADA 02:13:50
46 RIKI MORENO 618 SM 20 02:13:58
47 Jose Manuel Fernández Guirado 721 M+M 2 Natura Running 02:14:59
48 MARC CURTO REVERTE 638 S23M 5 02:17:01
49 Jose Manuel Martin Cruzado 722 SM 21 02:17:01
50 OSCAR RAICH 640 VM 13 02:17:18
51 TONI VILASECA 505 VM 14 MINICAR PONS - DIAR 02:17:29
52 CARLES CABRE HERNANDEZ 688 MM 5 02:17:38
53 Javier Díaz Butrón 719 SM 22 02:17:48
54 JOAN RIBES ESTRADA 703 M+M 3 02:18:30
55 SERGI FERNANDEZ OLLE 661 VM 15 CLUB EXCTA. ALPICAT 02:18:48
56 Marta Nus Casanova 727 ABF 2 02:19:32
57 SERGI RUBIO GIRONA 627 VM 16 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 02:19:49
58 Aitor Escauriaza Franco 514 VM 17 CLUB EXCTA. ARITJOL 02:20:10
59 RAUL RUFAS FANLO 636 SM 23 CLUB PENA GUARA 02:20:24
60 CARLES TORRES GIROL 544 VM 18 CLUB EXCURSIONISME TORREDEMBARRA 02:20:28
61 ALEJANDRO UGALDE PETITE 660 SM 24 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 02:21:42
62 JOSEP ALABART ALCOBER 632 VM 19 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:25:07
63 MARC TORRES BELTRAN 642 SM 25 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:25:34
64 JOSE MARIA FERRER GIRON 597 VM 20 RUNTRAIL PENEDES CLUB ESPORTIU 02:25:40
65 COVI ROBLES PUJALS 606 ABF 3 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:25:44
66 VANESSA MOLNER BARBERA 662 VF 1 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 02:25:44
67 JULIA RIUS 698 SF 1 CLUB EXCTA.MADTEAM 02:25:59
68 ANA MARIA MISLATA RODRIGUEZ 641 SF 2 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:25:59
69 GARCIA FABIEN 622 SM 26 02:26:34
70 mattia CONTE 729 SF 3 02:26:37
71 ORIOL CHIES SIRISI 572 SM 27 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 02:27:17
72 ANNA ISABEL GARCIA CABALLERO 565 VF 2 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 02:28:10
73 SERGI MATAMOROS 682 SM 28 02:28:20
74 PERE CATALA VERNET 509 SM 29 02:28:52
75 MARC SALTO TOUS 532 SM 30 WERUNTEAM 02:29:09
76 AITOR CORTAZAR ARANDO 533 SM 31 02:29:13
77 Madeline Kallgren 546 S23F 1 02:29:31
78 SEBASTIA CANES BLANCO 560 MM 6 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 02:30:34
79 LLUIS PRATS BELTRAN 650 M+M 4 02:30:43
80 JORDI SENDRA ESCODA 634 JRM 2 CLUB ESP. L'ARENY 02:30:50
81 VICENC SANCHO 558 MM 7 ASS.ESP. BLANCAFORT 02:30:56
82 JOAN ABRIL ESPANOL 694 M+M 5 ATE - CLUB ATLETISME TERRES DE L'EBRE 02:31:28
83 RAFFA OLIVIER 701 MM 8 CLUB ALPI K2 02:31:41
84 TOMAS FRANCIN S 629 MM 9 INDEPENDIENTE 02:31:59
85 JESSICA SANCHEZ GONZALEZ 671 S23F 2 02:32:33
86 CLAUDIA MANCILLA 571 VF 3 SPORTGYM TARRAGONA 02:32:35
87 Benito Martínez Peña 713 SM 32 Bellmatí Trail 02:32:35
88 Aitor Cruz Fernandez 708 SM 33 02:32:49
89 JORDI POU MATARRANZ 602 VM 21 02:32:56
90 DANIEL ALGAR PRIETO 737 SM 34 02:33:37
91 ALEJANDRA RODRIGUEZ GURPEGUI 543 SF 4 02:33:43
92 Albert Cabanes Calvet 709 VM 22 1-O-17 No oblidarem 02:33:49
93 EDUARD FERRAN PEIG 615 VM 23 INDEPENDIENTE 02:33:56
94 Jordi Clotet Gispert 720 SM 35 02:34:57
95 AITOR ARRIETA MONTERO 522 VM 24 CLUB EXCTA. ARITJOL 02:35:03
96 JORDI BRET GALI 519 SM 36 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:35:07
97 Oscar L├│pez L├│pez 730 SM 37 CE Alliberadrenalina 02:35:15
98 ADIL CHHIYAR 521 SM 38 02:35:49
99 Marc Palau Mir 725 SM 39 02:35:57
100 FRANCESC NINCLES REALES 619 SM 40 CORREDORSVALLS.CAT 02:36:23
101 EVA GALLEGO 745 VF 4 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:36:31
102 MIQUEL ANGEL BONFILL SEGURA 596 SM 41 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:36:59
103 MARIA BARCELO CASTELLVI 541 SF 5 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 02:37:04
104 XAVI MOYA I ORTIZ 649 VM 25 02:37:12
105 MIRIAM CAPARROS RUIZ 561 VF 5 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:37:15
106 DAVID SANCHEZ ORELLANA 648 SM 42 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:37:15
107 SONIA ORRIOLS CUESTA 531 VF 6 UNIO EXCTA.DE SABADELL 02:38:14
108 CARLOS MORENO GONZALEZ 691 SM 43 02:38:37
109 YOLANDA LARROSA MUNUERA 616 SF 6 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:38:37
110 VERO OYA REMESAL 550 SF 7 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 02:38:54
111 LAIA BORRAS PUJADAS 628 SF 8 CLUB ESP. L'ARENY 02:39:08
112 DAVID LUCAS JARDI 611 SM 44 INDEPENDIENTE 02:41:18
113 ESTER CERVELLO PUJADES 539 VF 7 MINICAR PONS - DIAR 02:41:29
114 JUAN JOSE FUMADO CASANOVA 534 M+M 6 02:42:01
115 MIRIAM ESTORACH ARASA 586 VF 8 CLUB BTT MONTBIKE 02:42:03 L'
116 EVA JURADO CORTES 557 VF 9 ASS. ESP. BARBERA DE LA CONCA 02:42:34
117 ISIDRO CONDE REVERTE 685 VM 26 CLUB BTT MONTBIKE 02:42:34
118 FERNANDO LLETI NAVARRO 647 VM 27 CLUB BTT MONTBIKE 02:42:34
119 MANEL CALURANO 577 VM 28 CLUB EXCTA. ARITJOL 02:43:05
120 Jaume Ortega Blanco 738 SM 45 Club Atletisme Asc├│ 02:43:15
121 JORDI MOGAS RECALDE 626 SM 46 SPORTGYM TARRAGONA 02:43:29
122 FRANCESC CASAS PUJUAN 537 VM 29 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 02:44:39
123 Silvia Ferre Diaz 732 SF 9 Cromatic Sport 02:44:57
124 Marc Escudier Menendez 724 SM 47 Cromatic Sport 02:44:57
125 Mari Carme Lillo Rodríguez 726 VF 10 Vertic 02:45:15
126 JORDI GINE MARCH 556 SM 48 ASS. ESP. BARBERA DE LA CONCA 02:45:31
127 ARANZAZU CAMPOS YUGUEROS 668 VF 11 02:45:31
128 JORDI MANJON 674 SM 49 02:45:33
129 ALEXANDER IVANOV 667 SM 50 02:46:47
130 JOAN SUAREZ TRULLAS 517 MM 10 02:47:21
131 JOSEP MARIA RIBES SERRA 600 VM 30 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:47:55
132 IVAN PEON IGUANZO 570 VM 31 02:48:27
133 LOÏC JONET 676 VM 32 02:48:36
134 BERTRAND PECASTAING 575 SM 51 02:48:36
135 JACKIE PEDROLA B 631 MF 1 02:48:37
136 STEPHANE LONGO 689 VM 33 02:49:11
137 FERRAN LOPEZ SALINAS 526 M+M 7 02:49:57
138 ELISABETH PARERA OLIVE 540 VF 12 02:50:00
139 GUILLEM MARIMON LOPEZ 664 SM 52 02:50:16
140 FRANCISCO NAVARRO GOMEZ 672 VM 34 02:50:16
141 XAVIER LECHA ROSQUILLA 613 VM 35 UNIO EXCTA. DE CATALUNYA D'OLESA DE MONTSERRAT 02:51:48
142 DANIEL HEREDIA AGUILERA 679 SM 53 02:52:17
143 Aleix Tugas Ord├│├▒ez 712 SM 54 02:52:21
144 SINDI SOARES MOURA 585 SF 10 02:52:25
145 MIQUEL MIVASAGO SANCHEZ GONZALEZ 607 M+M 8 ATLETES D'ALTAFULLA 02:52:38
146 CRISTOBAL GARCIA HIERRO 501 SM 55 CLUB EXCTA.LA CANONJA 02:53:03
147 INGRID KALLGREN 717 SF 11 02:53:16
148 FRANCESC FUGUET MOLNE 590 SM 56 02:53:38
149 JOAN CARLES PELEGRIN SANCHEZ 589 M+M 9 CLUB BTT MONTBIKE 02:53:57
150 MARIA CARMEN MERCHAN RODRIGUEZ 507 VF 13 CLUB FILIRUN 02:54:28
151 SERGI SUBIRANA CHAVES 563 SM 57 02:54:50
152 CRISTOBAL GARCIA MARTINEZ 502 MM 11 CLUB EXCTA.LA CANONJA 02:55:14
153 EDUARD TORRES BARRERA 646 VM 36 VINYOLS RUNNING 02:55:40
154 ABDELHAKIM SEDIKI AIT SILARBI 599 MM 12 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:56:17
155 MARC FARRE GOMEZ 610 SM 58 02:57:14
156 CONCHI LAGUNA SASTRE 578 SF 12 KAIZEN RUNNING 02:58:07
157 JOSE LUIS GRANGE GALINDO 601 MM 13 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 02:59:06
158 LUDDY BENITO PERUCHO 695 MF 2 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 02:59:20
159 ALEJANDRO BAZIN MONTES 523 VM 37 CLUB FILIRUN 02:59:28
160 ANTONIO VEGA RUIZ 693 VM 38 ASS.EXCTA.GR-EXMONT'07 03:00:01
161 MARCOS RELLAN PINEIRO 542 SM 59 03:00:17
162 JORDI BULDO CANELA 562 SM 60 CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADA 03:00:19
163 SERGI SERRAMIA FABREGAS 548 SM 61 CENTRE EXCTA. LA XIRUCA FORADADA 03:00:20
164 RAFA GRACIA ALVAREZ 623 SM 62 03:00:28
165 ELIZABETH BRULL FORES 595 SF 13 03:00:29
166 JOAN MIQUEL MESTRE JANE 592 VM 39 LA LIRA VENDRELLENCA (SE) 03:01:50
167 Jairo Gomez Lozano 718 UnknownM 1 03:02:02
168 PAU MASIP CASTELLVI 516 SM 63 CENTRE EXCTA. DE FLIX 03:03:58
169 Elisabet Buera Porta 574 SF 14 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:04:43
170 LIDIA ORTIZ ANDINO 579 VF 14 03:04:55
171 ILENE GLASSER 681 SF 15 03:05:03
172 IRENE GONZALEZ JIMENEZ 614 SF 16 ATLETES D'ALTAFULLA 03:05:03
173 SERGI VALLES SAVALL 696 VM 40 CENTRE EST.RIUDOMENCS ARNAU PALOMAR (SE) 03:05:44
174 MARIA LLEDO WOLKOWICZ 591 SF 17 03:07:38
175 JOSE ANTONIO GAVILAN PEDRAZA 686 SM 64 03:08:51
176 JORDI SOLANELLAS PUJOL 518 MM 14 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 03:09:21
177 RAMON COMBALIA MONTAGUT 506 M+M 10 CLUB EXCTA. ARITJOL 03:10:19
178 ADRIANA SILVIA STOPPA 568 MF 3 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:11:07
179 Vicente Martinez Gonzalez 736 M+M 11 VME 6KVÀ 03:11:22
180 OSCAR ALONSO QUESADA 692 VM 41 CLUB ATLETISME ASCO-RIBERA DÔÇÖEBRE 03:11:37
181 Susana Zaragoza Granell 739 VF 15 Asc├│ 03:11:40
182 ALBERT PARDILLOS ORTUNO 551 MM 15 CLUB NATACIO TARRACO 03:11:43
183 CRISTIAN LOPEZ MORENO 620 SM 65 03:12:54
184 DAVID FARRE BACH 625 VM 42 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 03:12:56
185 JORDI ALDAVE 513 VM 43 L'ESQUADRA CLUB ESPORTIU 03:13:24
186 ALBERT SANS FERRER 612 SM 66 CENTRE EXCTA. ULLDECONA 03:13:49
187 MONICA OCANA CABANES 652 VF 16 CENTRE EXCTA. ULLDECONA 03:13:50
188 MONTI FUERTES ROCA 529 VF 17 CLUB FILIRUN 03:14:53
189 PERE FERRATE MANRIQUE 702 VM 44 03:16:17
190 CARMEN SANCHEZ HURTADO 587 MF 4 CLUB BTT MONTBIKE 03:16:21
191 TONI MOLINA 680 VM 45 CLUB RED*INK BAIX CAMP 03:18:36
192 MIQUEL ANGEL SERRA BIARNES 687 MM 16 03:20:02
193 FERNANDO MARTINEZ FRANCISCO 683 MM 17 03:20:02
194 MATI MENESES SERRA 742 SF 18 03:20:56
195 MAGDA PAGES MARTORELL 603 MF 5 CLUB PATXANGUERUS D'ALFORJA 03:20:58
196 MARIEKE VAN DER PUTTEN 699 VF 18 03:21:39
197 JOSE ANTONIO MUNOZ ARREDONDO 677 VM 46 INDEPENDIENTE 03:22:00
198 DAMASO MOLINA SERENO 593 VM 47 CLUB RED*INK BAIX CAMP 03:24:32
199 MARIA JESUS PARRA NAVAS 588 VF 19 CLUB CENTRE EXCTA. SERRES DEL MESTRAL 03:24:34
200 JAUME COLL GUAL 666 MM 18 03:24:34
201 NOELIA BARCELO CABRE 576 VF 20 03:24:35
202 PERE VERGES BALASCH 684 SM 67 03:24:58
203 NURIA GUARDIOLA BRULL 598 VF 21 KAIZEN RUNNING 03:25:36
204 RAMON UROZ GARCIA 643 MM 19 MINICAR PONS - DIAR 03:28:11
205 LUIS ANGEL VALBUENA PERAL 665 MM 20 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:28:11
206 SANDRA MARTINEZ LOPEZ 580 VF 22 03:29:30
207 MARIBEL RECATALA CHICHES 657 VF 23 KAIZEN RUNNING 03:30:31
208 RAQUEL CAVANILLAS ESPINOSA 656 VF 24 KAIZEN RUNNING 03:30:31
209 LAURA ESCODA PUJADAS 633 VF 25 CLUB ESP. L'ARENY 03:30:36
210 JORDI SENDRA PEDROSA 635 VM 48 CLUB ESP. L'ARENY 03:30:36
211 ELISABETH CASANAS OJEDA 605 SF 19 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:31:10
212 Albert Pujol Zeixid├║ 711 VM 49 Tarragona Fondistes 03:32:39
213 JOSE MARIA GUTIERREZ JIMENEZ 567 MM 21 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:42:58
214 YAMI BARRETO BLANCO 566 VF 26 CLUB EXCTA. ALLIBERADRENALINA 03:42:58
215 LEO VINAS NIETO 582 SM 68 CLUB FILIRUN 03:49:35
216 SARA GARCIA VELADO 512 M+F 1 ATLETES D'ALTAFULLA 03:56:29
217 JORDI SEDO MONELLS 510 VM 50 ATLETES D'ALTAFULLA 03:56:31
218 ARANTXA ABILLAR 583 VF 27 ATLETES D'ALTAFULLA 03:56:31
219 JESUS ARCHIDONA BAGASE 547 M+M 12 CLUB EXCTA.TRAIL TARRACO 03:56:31
220 ELINA GRUSHA BITKULOVA 584 MF 6 04:15:38
221 GABRIEL PEREZ MATILLAS 515 M+M 13 EXCURSIONISTES.CAT (SE) 04:15:39